Jakie drewno na meble ogrodowe

Gdy zbliżają się ciepłe miesiące, zaczynamy myśleć o miłym spędzaniu czasu w ogrodzie. To bez wątpienia jedna z bardziej przyjemnych form letniego wypoczynku, jednak jak każda inna wymaga odpowiedniego zaplecza. W przypadku ogrodu są to meble, dzięki którym będziemy mogli się zrelaksować, odpocząć, zjeść smaczny posiłek czy grillować.

W sklepach czeka na nas wiele gotowych zestawów mebli, z których część jest godna uwagi. Są jednak ludzie, dla których takie „gotowce” są mało oryginalne i przez to niewystarczające. Pracownie stolarskie przyjmują coraz więcej zamówień na spersonalizowane meble ogrodowe.

Czasami klienci zgłaszają się z własnymi projektami, a czasami proszą o to, by taki projekt dla nich przygotować i wycenić. Jeśli cenimy oryginalność, taka usługa ma sens, chociaż wiąże się z dodatkowymi kosztami. Musimy również wybrać materiał, z którego meble powstaną.

Jakie gatunki drewna nadają się do wyrobu mebli ogrodowych? Przy odpowiedniej impregnacji i obróbce wybór jest szeroki. Gdyby odwołać się do aktualnych mód i trendów, to chyba jednym z ciekawszych wyborów jest drewno egzotyczne. Coraz więcej jego gatunków jest sprowadzanych do Europy z państw Azji i Afryki.

Cechą takiego drewna jest wytrzymałość i naturalne przystosowanie do zmiennych warunków atmosferycznych. Przy stosunkowo niedużym nakładzie pracy da się wykonać meble, które z powodzeniem posłużą przez wiele lat. Ciężko przejść obojętnie obok takiej propozycji, dlatego wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zgłębienia tematu.